2023. Szeptember 01. 07:14, péntek | Sport
Forrás: teraz.sk

A Slovan 6:2-re kikapott Limaszolban

Így csak az Európai Konferencia Liga csoportjában fognak játszani.

A Slovan Bratislava labdarúgói nem jutottak be az Európa Liga csoportkörébe. A 2:1-es hazai diadal után a rájátszás visszavágóján 2:6-ra kikaptak az Aris Limassol otthonában, így a Európa Konferencia Liga csoportjában játszanak majd. A két bajnokság csoportbeosztásának sorsolását szeptember 1-jén, pénteken tartják.

A Slovannak nem sikerült megnyernie a csütörtöki, ciprusi mérkőzést, a hazaiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert. Két gólt Yannick Gomis szerzett, a harmadikat a szlovák Aris légiósa, Július Szőke tette hozzá. A fehéreknek David Strelec szerzett gólt. A szünet után Gomis mesterhármast szerzett, majd Mihlali Mayambela és Morgan Brown fejezte be a Slovan szétverését. A végén csak a csereként beálló Tigran Barseghjan korrigálta a debütálást.

EL rájátszás visszavágó:
Aris Limassol - ŠK Slovan Bratislava 6:2 (3:1)

Gólok: 21., 45.+7 és 51. Gomis, 24. Szőke, 66. Mayambela, 72. Barna - 37. Strelec, 88. Barseghyan. Játékvezetők: Bírók: M: Lambrechts - de Weirdt, Monteny (mind belga), Sárga lap: Szőke - Kankava, Wimmer, Tolič.

Aris: Vana - Boakye (62. Brown), Brorsson, Yago, Caju - Struski, Szőke (78. Urosevic) - Mayambela, Gomis (79. Babicka), Montnor (46. Bengtsson) - Stepiňski (62. Moucketou-Moussounda).

Slovan: Borjan - Blackman, Bajric, Wimmer, Lovat (70. Vojtko) - Kucka, Kankava, Tolic (58. Barseghjan) - Marcelli (58. Abubakari), Strelec (70. Lichý), Zuberu (58. Čavrič).

Az első mérkőzés eredménye 1:2, összesítésben 7:4, így az Aris Limassol jutott be az EL csoportkörébe.