2024. Október 21. 13:58, hétfő | Sport
Forrás: teraz.sk

F1: Duplázott a Ferrari Austinban

Az olasz csapat dupláját Carlos Sainz erősítette meg a második hellyel.

A monacói Charles Leclerc nyerte az Amerikai Nagydíjat, az F1-es sorozat tizenkilencedik futamát. A Ferrari kettős győzelmét a spanyol Carlos Sainz erősítette meg a második hellyel. A harmadik helyen a brit Lando Norris végzett a McLarennel, de az utolsó körben 5 másodperces büntetést kapott, mert a Red Bull holland versenyzőjét, Max Verstappent a pályán kívül előzte meg, így végül Verstappen lett a harmadik, Norris pedig a negyedik.

Leclerc pályafutása nyolcadik győzelmét szerezte meg az USA-ban, és összesen a 40. dobogós helyezését. A mostani szezonban Monacóban és Olaszországban is diadalmaskodni tudott. A háromszoros világbajnok és címvédő Verstappen továbbra is vezeti a tabellát. Az USA-ban elért harmadik helyezésével némileg növelte előnyét a második helyen álló Norris előtt, aki 57 ponttal van lemaradva tőle. A McLaren 544 ponttal vezeti a konstruktőri kupát, előnye 40 pont a Red Bull előtt.

Közvetlenül a rajt után az eredetileg második helyen álló Verstappen megpróbálta támadni Norrist, a Ferrarik pedig kihasználták a helyzetet. Leclerc átvette a vezetést, mögötte Verstappen és Sainz. Norris visszaesett a negyedik helyre. Sainz megpróbálta megelőzni Verstappent, aki egy balos kanyarban kiszorult a pályáról. Hamilton kiválóan rajtolt, öt helyet javított, de a 3. körben vége lett számára a futamnak, amikor a kavicságyban kötött ki. A biztonsági autó kijött a pályára, és az élen Leclerc, Vestappen, Sainz sorrend sokáig nem változott. A 22. körben Sainz volt az, aki elsőként állt ki a boxba és a csapat megpróbált Verstappen elé vágni. A vezető Leclerc a 27. körben ment ki kereket cserélni. A boxból való visszatérés viszont nem sikerült jól Verstappennek, aki az ötödik helyre, Sainz mögé jött vissza a pályára. Miután Piastri és Norris is kiállt, a mezőny eleje Leclerc, Sainz, Verstappen sorrendre rendeződött. Mögöttük azonban a McLarenek jöttek, Norris rendkívül jó tempójával, aki fokozatosan zárkózott fel Verstappenre. A holland a 47. körtől kezdve hevesen küzdött Norris ellen, aki hat körrel frissebb gumikkal rendelkezett. Az 52. körben Norris megelőzte Verstappent, de ezt a pályán kívül tette meg, és 5 másodperces büntetést kapott. A Mercedes brit pilótája, George Russell a kiváló 6. helyen ért célba, miután a 20. helyről indult. Jelentős előrelépés volt az ausztrál RB-s Liam Lawson számára is, aki a 9. helyet szerezte meg, közben a 19. helyről indult neki a versenynek.

A bajnokság végéig még öt versenyhétvége van hátra. A következő futamot október 27-én, vasárnap rendezik Mexikóban. A szezon december 8-án, Abu Dhabiban ér véget.