2022. December 05. 18:10, hétfő | Sport
Forrás: -MM-

Újabb két csapat a negyeddöntőben

Újabb két csapat a  negyeddöntőben

A katari vb tegnapi játéknapján két nyolcaddöntőt láthattunk, 16:00 órakor Franciaország Lengyelországgal, este nyolckor pedig Anglia Szenegállal csapott össze.

Mindkét mérkőzésen hozták az esélyes csapatok a papírformát.

A délutáni meccsen a címvédő franciák fölényes játékkal, magabiztosan verték a lengyeleket. Ismét Kylian Mbappé volt a mérkőzés hőse, aki először Giroud-nak készített elő a 44. percben, majd maga is kétszer betalált a második játékrészben. Lewandowski 11-esből szerzett gólja már csak az eredmény szépítésére volt elég a 97. percben.

Franciaország - Lengyelország 3:1

Az esti összecsapáson az angol válogatottnak elég volt 19 perc játékidő a mérkőzés eldöntésére, ugyanis Henderson a 39. percben, Kane az első félidő hosszabbításában, Saka pedig az 57. minutumban talált be a szenegáli kapuba. Harry Kane-nek, az oroszországi vb gólkirályának ez volt az első katari gólja.
A szenegáliaknak is sikerült kialakítaniuk több nagy helyzetet, de gólig sajnos nem sikerült eljutniuk.

Anglia - Szenegál 3:0

A két győztes csapat egymás ellen csap össze a második negyeddöntőben december 10-én.